Pytania do projektantki - FAQ

A tutaj znajdziesz odpowiedzi na kilka najczęściej powtarzających się pytań. Kliknij tytuł każdego z zagadnień żeby zobaczyć odpowiedź. W miarę pojawiania się kolejnych, spis będę sukcesywnie uzupełniać.

Specyfika pracy projektantki wnętrz polega między innymi na dojeżdżaniu do klienta i opiece nad projektem aż do końcowej realizacji. Stąd też główny obszar mojego działania to Łódź, okoliczne miasta - jak na przykład Zgierz, Pabianice, Aleksandrów ale również małe miejscowości w odległości do 50km od Łodzi. Oczywiście może zdarzyć się zlecenie z bardziej odległych miejsc, które przyjmę - proszę dzwonić i ... pytać :)

Pracuję w środowisku CadDecor Pro, który pozwala uzyskać niemal fotorealistyczne odwzorowanie pomieszczeń. Zawiera również instniejącą faktycznie bazę obiektów 3D - mebli, wyposażenia wnętrz itd, więc uzyskany obraz bardzo dobrze odwzorowuje to, co ujrzymy w "realu" po zakończonej realizacji. Na temat pracy z oprogramowaniem napiszę niebawem osobny artykuł.

Najczęściej zadawane z pytań, na które trudno dać ogólną odpowiedź. A to z tego powodu, że koszt zależy od metrażu, specyfiki i rozkładu pomieszczeń. Wiele zależy również od klienta - daję zawsze możliwość wyboru pomiędzy produktami remontowymi oraz akcesoriami wyposażenia wnętrz - od dobrych jakościowo i droższych po tańsze. Jeśli budżet inwestora jest "ciasny" również szukamy rozwiązań dopasowanych do możliwości finansowych. Najprościej - skontaktuj się ze mną i po określeniu wstępnych wymagań podam wstępną wycenę.

Oczywiście - projektant wnętrz niekoniecznie musi projektować od razu całe mieszkanie czy pomieszczenia biurowe. Często wykonuję projekty kuchni, aranżacje salonów czy projekty łazienek.

Chyba największa obawa osób mieszkających w małych mieszkaniach. Weźmy pod uwagę fakt, że doświadczony projektant nie tylko zaprojektuje wnętrze, z którego wydobędzie maksimum przestrzeni (wielokrotnie słyszałam po zakończeniu prac: "moje mieszkanie się powiększyło") - ale również pomoże dobrać odpowiednie produkty budowlane do remontu po jak najniższej cenie przy zachowaniu ich jakości.

Również elementy wyposażenia wnętrz - dobiorę takie, by inwestor był zadowolony z efektu, jednocześnie dzięki moim kontaktom z producentami mogę przedstawić ofertę, którą będzie mógł zaakceptować finansowo. Pomagam też w doborze sprawdzonej ekipy remontowej i kontroluję ich prace aż po odbiór - ileż to razy płacimy trzy, czterokrotnie więcej w efekcie zatrudnienia "fachowców" z ogłoszenia? Zatrudniając dobrego projektanta wnętrz można unikąć niespodziewanych i niepotrzebnych kłopotów i co za tym idzie dodatkowych kosztów.

Nie tylko meble, ale również pojedynczy mebel :) Nie trzeba zmawiać u mnie projektu wnętrza - można zlecić tylko projekt oraz wykonanie i montaż mebli.