Pomieszczenia o podwójnym przeznaczeniu

Wydarzenia ostatnich lat wpłynęły mocno na tryb życia wielu osób, a jedną z najczęstszych zmian jest przeniesienie miejsca pracy z biura do własnego domu. Jednocześnie wciąż przeciętna osoba mieszka na stosunkowo małej przestrzeni i stąd pojawia się konieczność przeprojektowania pomieszczeń - bez tego "biuro w domu" może stać się zmorą dla pracujących zdalnie.

Praca W Domu3

Projektowanie pomieszczeń o podwójnym przeznaczeniu może być trudne, ponieważ wymaga zbalansowania różnych potrzeb mieszkańców i zapewnienia odpowiedniego wykorzystania przestrzeni. Jednym z popularnych przykładów jest pokój dzienny, który jednocześnie jest biurem. W takim przypadku ważne jest, aby odpowiednio zaplanować przestrzeń, aby zagospodarować wygodne i funkcjonalne miejsce pracy oraz miejsce wypoczynku - nawet w bardzo małych, "blokowych" pokojach. Dobrym pomysłem jest rozłożenie mebli w taki sposób, aby strefa pracy była oddzielona od strefy wypoczynku, np. biurko ustawione w kącie pomieszczenia, oddzielone od kanapy lub foteli. Kluczowe jest również oświetlenie - w strefie pracy warto postawić na jasne światło, np. biurkową lampę lub plafon ze światłem o białej, neutralnej temperaturze barwowej (4000-45000K). W strefie wypoczynku z kolei można zastosować światło o barwie ciepłej, wspomagającej relaks po pracy.

Praca W Domu2

Projektując takie powierzchnie zwracam dużą uwagę na kolory i dekoracje - te elementy mogą pomóc w wydzieleniu wspomnianych wyżej stref w pomieszczeniu. W strefie pracy warto zastosować kolory stonowane, które pomogą skoncentrować się na zadaniach, a w strefie wypoczynku można zastosować bardziej żywe kolory lub dodatki, które wprowadzą przytulną atmosferę.

Ważne jest też, aby pomyśleć o akustyce w takim pomieszczeniu, ponieważ może to mieć wpływ na komfort pracy i wypoczynku. Można na przykład zastosować miękkie dywaniki lub rolety, które pomogą w absorpcji dźwięków.

Przy bardzo małych pomieszczeniach doskonale sprawdzają się składane meble - na przykład biurko/stolik z chowanym blatem - istotny jest bowiem każdy "zdobyty" centymetr przestrzeni. Takie elementy może wykonać moja ekipa zgodnie z zaproponowanym projektem.

 

Projektowanie pomieszczeń o podwójnym przeznaczeniu, takich jak pokój dzienny z biurem, czy pokój do nauki i zabawy, wymagają zwrócenia uwagi na wiele czynników, ale z odpowiednią uwagą i planowaniem, można stworzyć wygodne i funkcjonalne pomieszczenia, które spełnią różne potrzeby użytkowników. Jeśli potrzebujesz takich projektów (również z możliwością wykonania mebli na wymiar) - zapraszam na konsultację Polecam kontakt telefoniczny, wystarczy, że zostawisz do siebie numer lub zadzwonisz: +48 696 047 610

 

Masz pliki, które mogą być pomocne przy wycenie (zdjęcia, rysunki)? Prześlij je korzystając z tego pola (maksymalnie 5, tylko pliki: jpg, jpeg, png, pdf, nie większe niż 10MB):
Przeciągnij i upuść pliki w to miejsce Przeglądaj pliki
Wyślij