Projektowanie wnętrz dla sesji fotograficznej

Aranżacja wnętrz pod kątem sesji fotograficznej, to dość często zamawiana usługa u projektantów - w tym przypadku klientami są głównie:

  • właściciele obiektów turystycznych, którzy chcą zaprezentować swoje pomieszczenia do wynajmu na własnych stronach lub portalach typu booking.com,
  • właściciele chcący sprzedać lub wynająć nieruchomość (tu projekt wiąże się z tym, co napisałam w artykule "Home Stagging"),
  • przedsiębiorcy wynajmujący pomieszczenia do imprez okolicznościowych (sale weselne itp),
  • osoby prowadzące sesje zdjęciowe w określonej scenerii (np. sesje ślubne).

Pierwszym krokiem w projektowaniu wnętrza dla sesji zdjęciowej jest zrozumienie tematu i celu zdjęć. Czy to będzie moda, portrety czy cele handlowe, w zależności od tego należy dopasować odpowiednie elementy wyposażenia i dekoracje, które wpiszą się w estetykę danej sesji.

Ważne jest zadbanie o detale, takie jak tło, oświetlenie, dobór mebli, kolorystyka - wszystko powinno być spójne z resztą sceny i nie odciągać uwagi od modeli lub produktu, a w przypadku pomieszczeń na wynajem pokazanie przestrzeni, która często "znika" na amatorskich fotografiach. Trzeba też pamiętać o tym gdzie chcemy umieścić zdjęcia (wydruk, strona internetowa, sieci społecznościowe) i jak będzie wyglądać na urządzeniach mobilnych. Czyli na przykład zdjęcia pomieszczeń, które umieszczamy na booking.com muszą dobrze wyglądać na smartfonie i pokazywać wszelkie zalety wynajmowanych pokoi czy apartamentów.

projekty wnętrz dla sesji fotograficznej

Projektowanie wnętrza dla sesji zdjęciowej jest procesem, który wymaga zrozumienia tematu i celu zdjęć, dobrego wyboru przestrzeni, kolorystyki, wyposażenia i detali. Zadanie to wymaga kreatywności, ale także uwzględnienia praktycznych potrzeb fotografów i modeli - tu z kolei jest potrzebne doświadczenie projektanta, który będzie z nimi współpracował.

Jeśli interesuje cię przygotowanie pomieszczenia do prezentacji zdjęciowej - zapraszam na konsultację. Polecam kontakt telefoniczny, wystarczy, że zostawisz do siebie numer lub zadzwonisz: +48 696 047 610

Masz pliki, które mogą być pomocne przy wycenie (zdjęcia, rysunki)? Prześlij je korzystając z tego pola (maksymalnie 5, tylko pliki: jpg, jpeg, png, pdf, nie większe niż 10MB):
Przeciągnij i upuść pliki w to miejsce Przeglądaj pliki
Wyślij