Projektowanie wnętrz z uwzględnieniem różnych metod ogrzewania pomieszczeń

Projektowanie wnętrz to nie tylko sztuka tworzenia unikalnej przestrzeni, ale też umiejętność połączenia tego co piękne z tym, co użyteczne. Jednym z wyzwań, przed jakimi stoi projektant w dzisiejszych czasach jest profesjonalne dostosowanie swojego projektu do sposobu w jaki ogrzewa się dane pomieszczenie zimą.

Sposobów tych jest zaś sporo - centralne ogrzewanie, gdzie ciepło rozprowadzane jest przez cały budynek za pomocą grzejników, ogrzewanie podłogowe, elektryczne, gazowe, odnawialne czy w końcu kominek.

Dostosowuję wystrój pomieszczenia do istniejących już rozwiązań grzewczych, tak by nie wpłynąć na efektywność ich działania, a jedncześnie tworzę spójną wizualnie przestrzeń...

Większość z tych metod w ten czy inny sposób ingeruje w naszą przestrzeń - jednak czy to będą grzejniki, klimatyzatory czy kominki - nie mogą być "ciałem obcym" w pomieszczeniu, muszą współgrać z całością mojego projektu. Jednocześnie trzeba pamiętać, że każda metoda ogrzewania, nawet ta niewidoczna (ogrzewanie podłogowe), niesie ze sobą konieczność zwrócenia uwagi na przepływ ciepła i wymiany powietrza w pomieszczeniu - zmiana wyglądu wnętrza musi te kwestie uwzględniać, żeby nowe meble czy wystrój nie obniżyły właściwości i efektywności instalacji. 

Tak więc wszelkie zabudowy instalacji grzejnej, czy dodatkowe umeblowanie i wystrój pomieszczeń muszą być profesjonalnie dostosowane do sposobu, w jaki ogrzewa się dom czy mieszkanie. Dobry projektant będzie miał szeroki zakres możliwości i dostosuje projekt do indywidualnych potrzeb każdego klienta, niezależnie od wybranej metody ogrzewania - tak też się dzieje w przypadku moich realizacji.

Jeśli masz pytania, chcesz zmienić wygląd swoich wnętrz - zapraszam do kontaktu!

Od początkowej fazy projektowania do wykończenia, wszystko jest pod moją opieką. Skontaktuj się ze mną jeśli chcesz zmienić swoje wnętrza - z pasją :) 

Polecam kontakt telefoniczny, wystarczy, że zostawisz do siebie numer lub zadzwonisz: +48 696 047 610

Masz pliki, które mogą być pomocne przy wycenie (zdjęcia, rysunki)? Prześlij je korzystając z tego pola (maksymalnie 5, tylko pliki: jpg, jpeg, png, pdf, nie większe niż 10MB):
Przeciągnij i upuść pliki w to miejsce Przeglądaj pliki
Wyślij