Projekty wnętrz i mebli dla inteligentnego domu

Technologia zdominowała nasze życie i przestrzeń - stąd też nie można jej pomijać przy projektowaniu wnętrz naszych domów i mieszkań. Dotyczy to zarówno domów, które nazywamy "smart home", czyli "domy inteligentne", jak i zwykłych mieszkań, które są w istocie coraz bardziej zapełniane elektroniką. W tym pierwszym przypadku projektant musi wziąć pod uwagę wszelkie udogodnienia, które będzie trzeba umiejętnie zaszyć w przestrzeni: kontrolery ogrzewania, sterowania oświetleniem - i oczywiście samo oświetlenie, systemy zabezpieczeń, wentylacji i tak dalej - wszystkie te elementy powinny być łatwo dostępne i zgrane z estetyką i funkcjonalnością pomieszczeń.

Mogę zaoferować zarówno projekty wnętrz dopasowane do Twoich urządzeń "smart home", jak i projekty mebli dostosowane do technologii, których używasz.

Z kolei w pomieszczeniach "zwykłych", które nie dają się podciągnąć pod kategorię smart home - i tak mamy masę nowoczesnej technologii, na przykład używamy odkurzaczy-robotów, chcemy więc mieć meble, które nie będą przeszkadzały w automatycznym sprzątaniu, gdy nas nie ma w domu, sprzęt musi mieć dostęp do wszystkich zakamarków, które odkurza.

projektowanie wnętrz do inteligentnego domu

To samo dotyczy telewizorów, które wieszamy niczym obraz na ścianie, umiejętnie chowając okablowanie. Mebel w inteligentnym domu powinien nie tylko dobrze wyglądać, ale także pełnić funkcje, które ułatwiają codzienne życie. Na przykład, w salonie można zaprojektować regały, w których można umieścić urządzenia elektroniczne, takie jak głośniki, konsolę do gier czy oczyszczacz powietrza, a następnie zintegrować je z systemem sterowania, aby móc włączyć je jednym przyciskiem. 

Innym pomysłem jest integracja systemów ładowania bezprzewodowego w meble, takie jak ławy, stoły czy szafki nocne. Dzięki temu, mieszkańcy nie muszą martwić się o to, czy mają odpowiedni kabel lub ładowarkę przy sobie, gdy chcą naładować swoje urządzenia mobilne.

projektowanie mebli do inteligentnego domu

Podsumowując, projektowanie mebli dla inteligentnego domu wymaga uwzględnienia nowoczesnych technologii, które ułatwiają codzienne życie mieszkańców, a także dostosowanie mebli do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników. Mogę zaoferować zarówno projekty wnętrz dopasowane do Twoich urządzeń "smart home", jak i projekty mebli dostosowane do technologii, których używasz. Z kolei moja ekipa może zająć się realizacją tych projektów. Masz pytania? Polecam kontakt telefoniczny, wystarczy, że zostawisz do siebie numer lub zadzwonisz: +48 696 047 610

Masz pliki, które mogą być pomocne przy wycenie (zdjęcia, rysunki)? Prześlij je korzystając z tego pola (maksymalnie 5, tylko pliki: jpg, jpeg, png, pdf, nie większe niż 10MB):
Przeciągnij i upuść pliki w to miejsce Przeglądaj pliki
Wyślij