Home staging

Czym jest home staging? Najprościej rzecz ujmując home staging to proces przygotowywania nieruchomości do sprzedaży poprzez aranżację wnętrza tak, aby wyglądało atrakcyjnie i przyciągało potencjalnych kupców. Celem jest pokazanie potencjału nieruchomości oraz zwiększenie jej wartości na rynku nieruchomości.

Innymi słowy - masz na przykład mieszkanie na sprzedaż (lub wynajem), ale nie wygląda zbyt ciekawie i klienci po obejrzeniu nieruchomości tracą zainteresowanie, albo zaproponowana cena staje się dla nich nie do przyjęcia - możesz to zmienić dokonując odpowiednich zmian w aranżacji wnętrz.

Home staging może zawierać kilka różnych elementów, w tym dekorację, meble, oświetlenie i aranżację przestrzeni. Jego głównym celem jest stworzenie spójnego i przyjaznego dla oka wnętrza, które zachęci potencjalnych kupców do zakupu.

Tu jest pole do popisu dla projektanta, który dzięki swojemu doświadczeniu zaprojektuje wnętrza w taki sposób, żeby przyciągały potencjalnych klientów - dzięki temu wzrasta zainteresowanie kupnem, a z reguły także cena - wiele badań wskazuje na możliwość podniesienia nawet o kilkanaście procent ceny sprzedaży po umiejętnym zaprojektowaniu przestrzeni. Zwraca się więc z nawiązką wydatek na projekty.

Home staging, to szereg zagadnień, z którymi musi się uporać projektant - na przykład wpółpracując z agentem nieruchomości trzeba być elastycznym i tworzyć przestrzeń dla różnych grup klientów, którzy umawiają się na obejrzenie domu czy mieszkania - to ich potrzeby należy brać pod uwagę, czasem będzie to bowiem rodzina z dzieckiem, czasem osoby starsze szukające spokoju itd. - więc konieczne jest szybkie i łatwe przearanżowanie wnętrza. 

Tak się składa, że home staging to jedna z moich specjalności - jeśli chcesz wynająć lub sprzedać mieszkanie, dom czy nieruchomość komercyjną - skontaktuj się ze mną i zapytaj, w jaki sposób mogę pomóc ci swoim projektem - oraz o możliwość realizacji projektu przez moją ekipę.