Jesteś tutaj:Strona główna»Kilka słów o projektowaniu»Pytania do projektantki
cookies

Pytania do projektantki

  Napisała   
  Kto pyta nie błądzi ;) Kto pyta nie błądzi ;)
  Oceń ten artykuł
  (9 głosów)

  A tutaj znajdziesz odpowiedzi na kilka najczęściej powtarzających się pytań. Kliknij tytuł każdego z zagadnień żeby zobaczyć odpowiedź. W miarę pojawiania się kolejnych, spis będę sukcesywnie uzupełniać.

  Na jakim obszarze działam?

  Specyfika pracy projektantki wnętrz polega między innymi na dojeżdżaniu do klienta. Stąd też główny obszar mojego działania to Łódź, okoliczne miasta - jak na przykład Zgierz, Pabianice, Aleksandrów ale również małe miejscowości w odległości do 50km od Łodzi. Oczywiście może zdarzyć się zlecenie z bardziej odległych miejsc, które przyjmę - proszę dzwonić i ... pytać :)

   

  Jak bardzo wizualizacja wnętrza różni się później od efektu końcowego?

  Pracuję w środowisku CadDecor Pro, który pozwala uzyskać niemal fotorealistyczne odwzorowanie pomieszczeń. Zawiera również instniejącą faktycznie bazę obiektów 3D - mebli, wyposażenia wnętrz itd, więc uzyskany obraz bardzo dobrze odwzorowuje to, co ujrzymy w "realu" po zakończonej realizacji. Na temat pracy z oprogramowaniem napiszę niebawem osobny artykuł.

   

  Ile kosztuje zaprojektowanie wnętrza?

  Najczęściej zadawane z pytań, na które trudno dać ogólną odpowiedź. A to z tego powodu, że koszt zależy od metrażu, specyfiki i rozkładu pomieszczeń. Wiele zależy również od klienta - daję zawsze możliwość wyboru pomiędzy produktami remontowymi oraz akcesoriami wyposażenia wnętrz - od dobrych jakościowo i droższych po tańsze. Jeśli budżet inwestora jest "ciasny" również szukamy rozwiązań dopasowanych do możliwości finansowych.

  Czy można zamówić projekt jednego pomieszczenia?

  Oczywiście - projektant wnętrz niekoniecznie musi projektować od razu całe mieszkanie czy pomieszczenia biurowe. Często wykonuję projekty kuchni, aranżacje salonów czy projekty łazienek.

  Czy opłaca się zamówić projekt małego mieszkania; małej kuchni; małej łazienki?

  Chyba największa obawa osób mieszkających w małych mieszkaniach. Weźmy pod uwagę fakt, że doświadczony projektant nie tylko zaprojektuje wnętrze, z którego wydobędzie maksimum przestrzeni - wielokrotnie słyszałam "moje mieszkanie się powiększyło" - ale również pomoże dobrać odpowiednie produkty budowlane do remontu po jak najniższej cenie przy zachowaniu ich jakości. Również elementy wyposażenia wnętrz - dobiorę takie, by inwestor był zadowolony z efektu, jednocześnie dzięki moim kontaktom z producentami mogę przedstawić ofertę, którą będzie mógł zaakceptować finansowo. Pomagam też w doborze sprawdzonej ekipy remontowej - ileż to razy płacimy trzy, czterokrotnie więcej w efekcie zatrudnienia "fachowców" z ogłoszenia? Zatrudniając dobrego projektanta wnętrz można unikąć niespodziewanych i niepotrzebnych kłopotów i co za tym idzie dodatkowych kosztów.

  end faq

   
   
  Joanna Piechota

  Projektantka wnętrz z dziesięcioletnim doświadczeniem. Miejscowość: Łódź

  Telefon: 696 047 610

  Strona: wnetrzazpasja.pl Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Więcej w tej kategorii: « Jak ożywić stare meble?
  Copyright © 2012 Joanna Piechota Wszystkie prawa zastrzeżone | projekt i wykonanie: A.J.